رسانه جامع کارآفرینی و نوآوری استان فارس

آغاز اجرای طرح ” نوآفرین ” در دانشگاه شیراز

آغاز اجرای طرح ” نوآفرین ” در دانشگاه شیراز

دکتر منصور کنعانی ، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز از آغاز اجرای رویدادهای مجازی با عنوان طرح ” نوآفرین” ویژه کسب و کارهای دانش بنیان خبر داد.

وی اظهار داشت: با توجه به قرنطینه خانگی ناشی از حضور ویروس کورنا در کشور ، با مجموعه برنامه های ” نوآفرین ” مخاطبان خانه نشینمان را مهمان یک فضای آموزنده و نوآورانه می کنیم.

دکتر منصور کنعانیمدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز گفت : این طرح با همکاری بنیاد نخبگان فارس، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز و پارک علم و فناوری فارس میزبان دانشگاهیان و همه ی علاقه مندان در مجموعه رویدادهای مجازی نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان خواهند بود.

این استاد دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد : امروزه فضاهای نوآورانه و کارآفرینانه با سرعت زیادی در حال تبدیل شدن به گفتمان غالب علمی و اقتصادی دنیا می باشد و همین امر سبب شده که نگاه تحول آفرینی در دانشگاه ها بسیار مورد انتظار قرار گیرد.

دکتر کنعانی با اشاره به ارتباط صنعت،جامعه و دانشگاه ادامه داد :چندین دانشگاه کلیدی در کشور توانسته اند بدنه خود را به سمت رویکرد نوآوری خلاقانه و کارآفرینی نیازمحور اجتماعی سوق دهند و تجربیات ارزشمندی خلق شده است. اما برای دانشگاه های دیگر این مساله هنوز در حد اهداف دست نیافته یا ناقص متولد شده می نماید.

وی با بیان اینکه دانشگاه های شیراز با وجود ظرفیت های فوق العاده ای که دارند هنوز آنگونه که باید در این زیست بوم اقتصاد دانش بنیان جایگاه و نقش خود را نیافته اند؛ تصریح کرد :این موضوع وظیفه مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز را دوچندان می کند تا با استفاده از تجربیات موجود داخلی و خارجی بتواند قدم های موثری برای غلبه بر این نقصان بردارد.

دکتر کنعانی، فرهنگ سازی و تغییرنگرش در جامعه ی دانشگاهی را از اقدامات زیربنایی برای تحقق نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان توصیف کرد و گفت : برای این منظور سلسله کارگاه ها و نشست های مجازی زیر نظر پیشکسوتان، صاحبنظران و افراد موفق ملی و بین المللی در این زمینه ، با شرکت مخاطبان دانشگاهی اعم از هیئت علمی و دانشجو از دانشگاه های شیراز برگزار می شود.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز اظهار داشت : این نشست ها بیشتر درخصوص موضوعاتی از قبیل گفتارهای انگیزشی، مفهوم نوآوری و ایده های فناورانه، ارزیابی تجاری محصولات بالقوه، تامین مالی و غیره می باشد. اساتید و مدرسین دوره ها از افراد مجرب در سطح کشور و استان می باشند. سعی شده به فراخور مخاطبین متنوع، رویدادها هم از طیف موضوعات متنوعی برخوردار باشند.

به گفته ی دکتر کنعانی، دوره ها بصورت سلسسه وار تدارک دیده شده و از سطح انگیزشی و نظری به سطوح تجاری سازی و کارآفرینی فعال در جلسات آخر می رسد و برای کارگاه ها ویژه گواهی شرکت در کارگاه از سوی دانشگاه شیراز صادر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : همه این رویدادها در زیرساخت مجازی برگزار خواهند شد و رویدادها به صورت تک جلسه ای یا دوره ای با ثبت نام محدود، ثبت نام آزاد، پنل تخصصی، همراه با پرسش و پاسخ در بستر کلاس مجازی که صرفا برای چنین رویدادهای آماده شده است؛ برگزار شود.

آغاز اجرای طرح ” نوآفرین ” در دانشگاه شیراز

مجموعه رویدادهای نوآفرین دانشگاه شیراز با برگزاری اولین رویداد تحت عنوان آشنایی با زیر ساختهای تجاری سازی فناوری آغاز شد.
برای ثبت نام این کارگاههای مجازی (رایگان) مراحل زیر را طی کنید:
۱- وارد لینک ثبت نام به آدرس http://iec.shirazu.ac.ir/ شوید.
۲- پوستر کارگاه مجازی را انتخاب نموده و کلید خرید را بزنید. (رایگان)
۳- مشخصات فرم ثبت نام را تکمیل نموده و سفارش را ثبت کنید.

10plugin.ir