رسانه جامع کارآفرینی و نوآوری استان فارس

آفساید;برگزاری رویداد آموزشی-تعاملی آفساید

برگزاری رویداد آموزشی-تعاملی آفساید با هدف جذب و پرورش ایده‌های نوآورانه سلامت‌محور

رویداد آموزشی-تعاملی جذب و پرورش ایده‌های نوآورانه سلامت محور برای پیشرفت کشور با عنوان «آفساید» با همت شتابدهنده سبک زندگی اسلامی ایلسا و انجمن ملی تغذیه سالم آغاز به کار کرد. این رویداد بنا دارد ایده‌های خلاقانه و نوآوری‌های حوزه‌ سلامت، تغذیه، کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی را معرفی و شتابدهی کند.

فعالان حوزه سلامت، تغذیه و کشاورزی، دانشجویان رشته‌های مرتبط، علاقه‌مندان به کسب و کارهای استارتاپی، ایده‌پردازان و صاحبان تجربه‌های ارزشمند سلامت می‌توانند با دریافت اطلاعات کامل‌تر از طریق سایت WWW.ILSAGROUP.IR و یا تماس با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۰۴۴۸ ایده‌های خود را تا تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ به دبیرخانه رویداد ارسال کنند.

پوستر رویداد آفساید،ایده‌های نوآورانه سلامت‌محور
برگزاری رویداد آموزشی-تعاملی آفساید با هدف جذب و پرورش ایده‌های نوآورانه سلامت‌محور

در این رویداد جذاب، پس از ارسال اطلاعات، ایده‌ها مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار خواهند گرفت و از بین آن‌ها ایده‌های برتر انتخاب می‌شوند. سپس ایده‌پردازان منتخب در کارگاه‌های آموزشی که با حضور اساتید برجسته طب ایرانی و صاحبان کسب و کارهای نوآورانه و همچنین دانش بنیان تشکیل می‌شود، شرکت خواهند کرد. بعد از آن تنها یک روز فرصت باقی است تا ایده پردازان ایده‌های خود را اصلاح کرده و مجددا آن‌ را به دبیرخانه ارسال نمایند.

هدف از برگزاری این رویداد خلاقانه و سلامت محور، ماهیت بخشیدن به ایده‌هایی است که در زمینه پیشرفت به آن‌ها پرداخته شده باشد نه توسعه.

هدف از برگزاری این رویداد خلاقانه و سلامت محور ، ماهیت بخشیدن به ایده‌هایی است که در زمینه پیشرفت به آن‌ها پرداخته شده باشد نه توسعه. زیرا اگر ایده‌های ارائه شده در زمینه پیشرفت حرکت کنند عدالت محور خواهند بود و تحول در منطقه را مورد هدف قرار میدهند. اما در ایده‌های توسعه محور ، آن‌ها با نگاه سرمایه داری مورد توجه قرار می‌گیرند و تنها زیست بوم منطقه مربوطه را برسی میکنند. در حوزه پیشرفت ایده‌ها برپایه تفکر و خلاقیت شکل می‌گیرند و نگاه آنها به موضوعات  چند منظوره است.

اما در قالب توسعه، ایده‌ها معمولا تقلیدی اند و تک بعدی نیز عمل می‌کنند. در پیشرفت ایده‌ها در راستای سبک زندگی اسلامی هستند و مبتنی بر فرهنگ ایرانی حرکت می‌کنند. اما در توسعه سبک زندگی اهمیتی ندارد و نگاه بیرونی به موضوعات مد نظر است و ماهیت درونی آنها حائز اهمیت نیست.

رویداد «آفساید» از تاریخ چهاردهم الی بیست و چهارم بهمن ماه برگزار خواهد شد و در خاتمه از برگزیدگان تقدیر به عمل خواهد آمد و آنها می‌توانند ایده‌های خود را به منظور شتابدهی و حمایت، به شبکه شتابدهندگان حوزه سلامت ارائه دهند.

10plugin.ir