رسانه جامع کارآفرینی و نوآوری استان فارس

رویداد تداکس زند شهریورماه در شیراز

تداکس مجموعه ایی از چندین سخنرانی افراد متفکر و متخصص در حوزه های گوناگون است که ایده ها، تجربیات و دانش خود را با زبانی ساده و جذاب و فارسی در اختیار همگان قرار می دهند و در کنار این سخنرانی ها، رخداد های جنبی متفاوتی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود.

نخستین رویداد تداکس زند شیراز روز پنجشنبه هفتم شهریور ماه ۱۳۹۸ در سالن وصال هتل هما از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ برگزار می گردد.

طبق اطلاعاتی که در سایت ایرانتیک برای ثبت نام این رویداد موجود است هزینه شرکت در این رویداد ۴۹ هزار تومان می باشد.

برای ثبت نام و معرفی حامی و پشتیبانی این رویداد و همچنین معرفی سخنران می توانید به سایت این رویداد به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://www.tedxzand.ir

شماره تماس ۰۹۱۷۱۹۲۲۴۳۹ به نام آقای محمد صداقت جهرمی در سایت رویداد جهت کسب اطلاعات تکمیلی درج گردیده است.

رویداد تداکس زند در شیراز

TED  مخفف (سرواژه) سه کلمه Technology ،Entertainment ،Design است. (تکنولوژی و سرگرمی و طراحی)

مجموعه‌ TED یک سازمان غیر انتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند» اختصاص داده شده است.

تد در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا تاسیس شد که موسس آن  Richard Saul Wurman بود.
در پادکست TED & more که به زبان فارسی و توسط آریا واحدی تهیه می شود، می توانید علاوه بر تاریخچه  TED، مطالب با عمق بیشتری را هم بشنوید و همچنین پادکست ‌ TED radio hour هم یک بازنشر جالب و مجدد از تدتاک TEDtalk به زبان انگلیسی می باشد.

 

ماموریت تد:

عمیقاً به این باور هستیم که ایده‌ها قادرند روش، رفتار، زندگی و در نهایت جهان را تغییر دهند.

به همین دلیل این موسسه را به عنوان سازمانی در جهت آشنایی و تبادل پیشنهادات علمی و انگیرشی از سوی تمام متفکران جهان که تشنه کنجکاوی و آشنایی با ایده‌های جدید و عجیب بودند، بنا نهادیم.

مراحل انتخاب برنده:

کاندیداتوری در تد پرایز به دو روش انجام می‌شود: خودتان کاندید می‌شوید و آرزو و ایده‌ی خود را بیان می‌کنید یا کسی دیگر را کاندید می‌کنید و با آنها تماس گرفته خواهد شد و درخصوص رویای آنها پرسیده خواهد شد.

کمیته بررسی تد پرایز درخواست‌های رسیده را بررسی می‌کند و بادقت و توجه به معیارها لیست بلند بالای کاندیداها را محدود می‌کند.

بیشترین رأیی که از طرف هیئت نظر دهنده به آرزو و رویایی داده شود به عنوان برنده‌ی سال انتخاب خواهد شد و  برنده در کنفرانس سالانه تد شرکت خواهد کرد و از رویای خود و روش‌های تحقق آن صحبت خواهد کرد.

اولین نمونه از این رویداد در شهر شیراز در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ در دانشگاه شیراز برگزار گردید که برای مشاهده فیلم های سخنرانان این رویداد در دانشگاه شیراز می توانید به تداکس دانشگاه شیراز در آپارات مراجعه کنید.

 

جهت مشاهده اطلاعات جامع استارت آپ های شیراز اینجا را مشاهده نمایید.

 

 

10plugin.ir