رسانه جامع کارآفرینی و نوآوری استان فارس

صادرات محصولات استارت آپی با حمایت اتاق بازرگانی شیراز

نایب رئیس سازمان ملی کارآفرینی گفت : یکی از مسائل مهم کشور، صادرات محصولات دانش بنیان و استارت آپی است که این بحث مهم تاکنون مغفول مانده است.

یلدا راهدار، در آیین افتتاح بزرگترین رویداد استارت آپ دمو جنوب کشور در شیراز اظهار داشت: صادر کنندگان کشور کمتر به صادرات محصولات دانش بنیان و استارت آپی ورود  کرده‌اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر عمده فعالیت استارت آپ‌ها در بخش خدمات است
و در حوزه‌هایی مانند کشاورزی و صنعت که از نیازهای امروز ماست حضور کمرنگ تری دارند .
کمک به تجاری سازی ایده ها

نایب رئیس سازمان ملی کارآفرینی اظهار داشت: امروز ارتباط نزدیکی با فعالان فناوری فارس برقرار شده و این فرصت خوبی برای جوانان استان است که در ارتباط با بدنه فعالان اقتصادی استان فارس ایده‌های خود را تجاری کنند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: امروز اتاق بازرگانی تلاش می‌کند با رویکردی نوین، فضای کسب و کار استان، کشور و جهان را رصد کند و آنچه که در توانش است در بهترین سطح برای فعالان این فضا فراهم نماید.

راهدار خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نگاه به کسب و کارهای نوین در اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون جدی نبوده و تصور بر این بوده که کسب و کارهای نوین می تواند برای کسب و کارهای سنتی خطرساز باشد.

وی افزود: این نگاه امروز با فعالیت زیاد جوانان در بدنه اتاق‌ها تغییر کرده و فعالیت‌های حمایتی خوبی در اتاق در خصوص کسب و کارهای نوین و استارت آپ‌ها شکل گرفته است.

صادرات محصولات استارت آپی با حمایت اتاق بازرگانی

ارائه راهکار برای حل مشکلات استارت آپ ها 

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت : این اتاق محل تجمع فعالان اقتصادی و بهترین راه برای ارتباط خوب و موثر استارت آپ‌ها و فعالان اقتصادی برای تجاری‌سازی ایده‌هاست.

رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه این کمیسیون، کمیته‌های تخصصی زیر مجموعه خود دارد ، به تشریح ماموریت کمیته‌ها پرداخت و گفت:

در این کمیسیون موانع و مشکلات کسب و کارهای نوین، فناورانه، دانش بنیان و استارت آپ بررسی می شود و راهکارهای رفع آن‌ها از طریق ظرفیت‌های قانونی اتاق بازرگانی از جمله شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان و ملی پیگیری می گردد.

گفتنی است با حمایت شرکت شهرک های صنعتی فارس، بزرگترین رویداد استارت آپ دمو جنوب کشور با موضوع هوشمندسازی صنعت با رویکرد افزایش بهره‌وری در تولید و فروش، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزارشد.

 

صادرات محصولات استارت آپی با حمایت اتاق بازرگانی

منبع سایت اتاق بازرگانی صنایع و معادن شیراز

10plugin.ir