رسانه جامع کارآفرینی و نوآوری استان فارس

چهارمین رویداد ملی استارتاپی صنعت یار در شیراز

چهارمین رویداد ملی استارتاپی صنعت یار با موضوع فناوری‌های نوین در صنعت با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: در چهارمین رویداد ملی استارتاپی صنعت یار، ۲۴ تیم برگزیده استارتاپی به ارائه فناوری‌های خود در حوزه‌های مختلف صنعت پرداختند.

احد فتوحی افزود: یکی از مأموریت‌های این شرکت در راستای تقویت و حمایت از صنایع و جهش تولید است.

او، برگزاری رویداد‌های استارتاپی به منظور جذب سرمایه برای شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها و تسهیل انجام فرایند رشد آن‌ها در بازار و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها در واحد‌های تولیدی و صنعتی بیان کرد و گفت: واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط بیشتر از گذشته نیازمند استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها و واحد‌های دانش‌بنیان برای افزایش بهره‌وری تولید هستند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در این راستا و با توجه به نیاز مبرم استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا برای جذب سرمایه و نبود مکانیزم عمومی و مشخصی برای رویارویی استارتاپ‌های آماده جذب سرمایه با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه، برگزاری رویداد‌های استارتاپی در صنایع مختلف در این شرکت برنامه‌ریزی شده که امسال سومین رویداد استارتاپی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس حمایت و برگزار شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اظهارداشت: تاکنون در این رویداد‌های استارت آپی که در این شرکت برگزارشده، بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال قرارداد بین شرکت‌های ارائه دهنده استارتاپ با واحد‌های صنعتی منعقد شده است.

او با بیان اینکه استارتاپ یک کسب و کار جدید است که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد، گفت: شناسایی ایده‌های خلاق و نوآورانه و حمایت از استارتاپ‌ها از برنامه‌های مهم است و با حمایت از برگزاری رویداد‌های استارتاپی که محوریت صنایع کوچک و متوسط دارند از نظر مادی و معنوی کمک‌های شایانی را به توسعه استارتاپ‌ها می‌کند و زمینه حضور استارتاپ‌ها در در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی را فرآهم می‌آورد.

فتوحی گفت: هدف از تقویت استارتاپ‌ها با محوریت صنایع کوچک و متوسط، توسعه کارآفرینی و تنوع بخشی به فعالیت‌های صنعتی نوظهور است.

او تصریح کرد: برگزاری چنین رویداد‌هایی تأثیر مناسبی در شتاب‌دهی حضور سرمایه‌گذاران در بورس ایده دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به فعالیت‌های فن بازار منطقه‌ای فارس و حمایت‌های این شرکت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از توسعه فناوری در واحد‌های صنعتی، گفت: با فعالیت این فن بازار در پنج سال گذشته،۹۰ قرارداد بازاریابی و فروش فناوری توسط واحد‌های ارائه دهنده فناوری با بخش صنعت و نیز ۴۵ قرار داد سرمایه گذاری و جذب سرمایه بین واحد‌های صنعتی و شرکت‌های فناور، در حوزه فناوری‌های نوین انجام شده است.

محمد صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران نیز در این مراسم از تسهیل گری فن بازار‌ها برای ایجاد گردش مالی به حجم ۱۸۰میلیارد تومان از ابتدای امسال خبر داد و گفت: پیش بینی ما این است که با اقداماتی که توسط فن بازار‌ها و شرکت دانش بنیان درحال انجام است، این رقم تا پایان سال به ۳۰۰میلیارد تومان افزایش یابد.

او مبادلات فناوری را شامل بازیابی، سرمایه گذاری در اکوسیستم نوآوری، انتقال فناوری و رفع نیاز‌های فناورانه صنایع دانست و اظهار داشت: بر این اساس یکی از اولویت‌های ما توسعه دفاتر فن بازار در کشور است و تاکنون۲۶ فن بازار در کشور تحت عنوان فن بازار‌های منطقه‌ای راه اندازی شده است که فن بازار منطقه‌ای فارس با اقدامات انجام شده در این استان همواره در رده‌های برتر کشور قراردارد و فارس جزء استان‌های موفق و پیشرو است.

رویداد استارتاپی فناوری‌های نوین در صنعت با عنوان صنعت یار، با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و همکاری سازمان جهاد کشاورزی فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز خدمات فناوری کسب و کار شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزارو در این رویداد ۱۸۰ نفر شرکت داشتند.

ارائه ۲۴طرح استارتاپی، تشکیل جلسات B۲B با سرمایه گذاران و تیم‌های استارتاپی و معرفی و تبلیغات کسب و کار تیم‌های شرکت کننده به مخاطبان و مدیران شرکت کننده از مهم‌ترین برنامه‌های این رویداد فناورانه بود.

10plugin.ir